niedziela, 30 grudnia 2012

Krzywa wieża w Jodhpur - dzień 18

Od rana chodzimy po krętych uliczkach w poszukiwaniu nowego noclegu. Ten na pierwszą noc nie był taki zły, o dziwo nic nas nie pogryzło (tylko lekko drapało). Znaleźliśmy całkiem niedrogo (450 rupii za noc, czyli 25zł jeśli to kogoś interesuje) dosyć spory czysty pokój z balkonikiem. Gdy już się wprowadziliśmy, przypomniało nam się, że zapomnieliśmy zapytać czy jest ciepła woda. Oczywiście, że jest. Od 8 rano do południa. I to nie zawsze. Czyli jak wracamy tacy lekko przyprószeni kurzem po wieczornym spacerze to nie ma co liczyć na prysznic:(
Jodhpur nazywane jest niebieskim miastem dlatego, że domy malowane są na kolor niebieski. Ponad dachami góruje wielki fort. Mieszkamy w tzw. clock tower area, czyli nieopodal wieży z zegarem. Tam też kwitnie handelek. Jak przystało na hindusów można tu kupić wszystko, czyli tak zwane mydło i powidło:) My oczywiście uwielbiamy się przechadzać, pooglądać i podotykać. Ludzie są bardzo mili i chętnie wchodzą w interakcję. Zaczepiają nas, pytają o dzieci. Dają im cukierki i batoniki. To bardzo miłe gesty. Na przykład jeden hindus poświęcił nam naprawdę dużo czasu na opowiadania o przyprawach. Mogliśmy wszystkiego skosztować i powąchać. Fajnie, tym bardziej, że nie był napalony żebyśmy cokolwiek kupili.
Śmiesznie było jak zapytał się dlaczego mam zgoloną głowę. Odpowiedziałem, że lubię. Wtedy oznajmił, że w Indiach goli się głowę jak umrze bliska nam osoba. Interesujące.

Słynna Krzywa Wieża w Jodphur

Zostaniemy tu parę dni:)

FILMIK O TYM, JAK KROWY MÓWIĄ DOBRANOC;)

PS. Żeby nikt sobie nie pomyślał. Z tym krzywym zegarem to żart, Dorotka ma lekką wadę wzroku, co często rzutuje na horyzontalność zdjęć przez nią wykonywanych
PS.2. Mamy całą galerię krzywych zdjęć. Krzywa wieża Eiffla, krzywy Taj Mahal, krzywy siedzący Budda, krzywe Petronas Towers w Malezji. Dla każdego coś się znajdzie.
PS. 3. Robimy krzywe zdjęcia na zamówienie. Tanio.

2 komentarze:

  1. A Krzywą Wieżę w Pizie pewnie by Dorotka pyknęła prosto ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Hahahaha masz racje tak pewnie by bylo:)
    pozdrawiamy!

    OdpowiedzUsuń