poniedziałek, 11 lutego 2013

Fort St Angelo fajny jest - dzień 62

Pierwsze wrażenie miasta Kannur - podoba nam się tu. Ludzie są przemili. Białych ludzi praktycznie nie spotykamy. Ceny są porażająco niskie i nikt nie oszukuje! To połączenie uśmiechu, ciekawości zwrotnej, otwartości ludzi oraz niskich cen właśnie sprawia, że jest tu super. I nikt nie zaokrągla cen do najbliższej 10 jak ma to miejsce na Goa, okazuje się, że moneta o nominale 1rp ma dużą wartość (przypomnę 1zł=17rp) i że często musimy ich używać. Cała kieszeń drobniaków nie używanych na Goa teraz idzie w ruch.
To może konkrety:
Np jedno jajko kosztuje tutaj 3rp, czyli za funta (5zł) mogę kupić prawie 90 jaj! No nic tylko mieszkać w Indiach, jeśli ktoś jest fanem jajecznicy na masełku:)
1kg arbuza kosztuje tutaj 15rp, na Goa 30rp i więcej.
Podwózka tuktukiem około 5 minut jazdy 15rp, bez targowania! W Rajasthanie za tą samą odległość płaciło się od 40rp w górę. Na Goa krzyczeli sobie 100 (tam akurat sami się poruszaliśmy, bo skuterem)
1kg winogron 30rp, na Goa 100rp i więcej
itd itd...
***

Dziś rozpoczynamy zwiedzanie, hurra! Na pierwszy ogień fort St Angelo, zbudowany przez Portugalczyków w roku 1505. Dojazd tuktukiem trwał około 10 minut, wstęp za free. Chłopaki mogli wyszaleć się porządnie okładając armaty swoimi mieczami świetlnymi. Ogólnie bez szału cały ten fort, ale świetne miejsce na spacer w upalny dzień (haalooo tu każdy dzień jest upalny), bardzo ładny zadbany i czysty ogród. Można w cieniu drzewka na ławeczce wypić świeżego kokosa. Cóż więcej do szczęścia potrzeba?

nie ma to jak armata i miecze świetlne (i jak tu nie kupować dzieciom zabawek, gdy jeden taki miecz kosztuje 20rp, czyli ok 1zł 15gr)

 widoczek z wieży na Maksia i roślinki;)

 widoczek z wieży na Mańka i skały

a kuku panie kruku, super mega korytarze i zakamarki, z godzinę biegałem z chłopakami, bawiliśmy się w berka, chowanego i ogólnie był zgiełk i hałas

1 komentarz:

  1. No to bardzo dobrze, że dużo taniej. Zaoszczędzicie i będziecie dłużej podróżować :)
    Ps. Da się zmienić te ustawienia by nie trzeba było wpisywać tekstu z obrazka jak się chce dodać komentarz?

    OdpowiedzUsuń